четвер, 28 червня 2018 р.

                Звіт директора Хідновицького НВК
Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2017-2018 навчального року.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керува
лася Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1. Загальна інформація про школу.

Хідновицький НВК  є колективною власністю Мостиської районної ради Львівської області. Будівля школи прийнята в експлуатацію 1983 року, земельна ділянка, яка належить школі має площу 0,5 га. У 2017-2018 навчальному році працювало 15 педагогічних працівники та 6 працівників з числа обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 48 учнів у 6 класокомплектах, середня наповнюваність класів становить 6 учнів. При школі функціонує дошкільна група з короткотривалим режимом перебування в якій  навчалося  9 дошкільнят.

2. Кадрове забезпечення.

У 20
17-2018 навчальному році штатними працівниками  школа була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів  враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. Адміністрація школи  - директор, заступник, психолог непогано володіють навичками роботи з оргтехнікою. У цьому навчальному році до школи підведено швидкісний інтернет, що дає змогу педпрацівникам  краще підготуватися до уроків. 5 учителів мають вищу кваліфікаційну категорію та звання,,старший учитель”,  що говорить про значний досвід  роботи колективу. 
У розрізі базових дисциплін ситуація з укомплектованістю педагогічними кадрами має такий вигляд: 
cереднє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить 16,5 год. 


3. Методична робота.

У школі діє певна система методичної роботи. Вже не один рік педколектив працює над проблемою «
Удосконалення навчально -  виховного процесу шляхом впровадження нових педагогічних технологій».
До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є
  наставниками молодих учителів. За їх активної участі проходять предметні тижні, методичні засідання, тощо. Підготовлено методичний бюлетень: «Гра – засіб пізнавальної активності школярів» - автор–упорядник  Яцула Г.Р.   Педагоги школи виступили на педчитаннях  на тему:  «Школа життєтворчості».
     Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів  школи. Використовуються у навчально-виховному процесі також проектно-рефлексивні,  технології продуктивного навчання.
У 201
7-2018 навчальному році атестувалися 3 учителі і бібліотекар. За результатами атестації  одному  вчителю  підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» і звання ,,старший учитель",  другому - підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії», третьому -  встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії».  
Педагоги школи активно залучаються до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо.   Так  Яцула Г.Р. презентувала свій досвід роботи ,,Використання наскрізних ліній на уроках зарубіжної літератури" на засіданні районної методичної ради. Для учителів школи провела відкритий урок ,,Ідея любові до всього живого в оповіданні С.Томсона ,,Снап"(5 клас), підсумкове заняття гуртка ,,У світі поезії"   на тему ,,І довго щирими словами до вас промовлятиму я".  Нурко М.Б. взяла участь в обласному конкурсі на кращий методичний матеріал еколого – натуралістичного напрямку за що отримала Диплом ІІІ ступеня.                                                                                                      
       В рамках методичного тижня проведено  тренінг для вчителів  ,,Психологічне благополуччя педагога’’ з використанням вправ  ,,Особистне зростання вчителя’’,   ,,Мій портрет’’.  Проведено інсценізацію казки з англійської мови ,,Little Red Riding Hood’(,,Червона шапочка’’) у формі рольової гри.    
Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально -виховного процесу на належному рівні.

4. Навчальна діяльність учнів.

Протягом 2017-2018 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням.
Станом на 1 вересня 2017  року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років, а це 4 учні. Цього року учасниками  конкурсу юних знавців математики «Кенгуру»  стали 5 учнів, ,,Соняшник˝- 19  учнів, «Геліантус» - 14 учнів, «Бобер» -4 учні, ,,Sunflower – 2017- 11 учнів: 1 переможець Всеукраїнського рівня, 4 переможці регіонального рівня. За підсумками навчального року учні школи показали хороший рівень досягнень.  З 45 учнів 2-9 класів високий рівень показали 14 учнів (31%), достатній – 15учнів (33%), середній рівень – 16учнів (36 %).                                                                                                                                               Учні нашої школи підтверджують свої знання  у середніх школах, де продовжують навчання.

   5. Виховна та позакласна робота.

Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.
У зв'язку з цим виховна діяльність школи була спрямована згідно напрямків:
• Морально-етичне виховання.
• Художньо-естетичне виховання.
• Громадянсько-патріотичне виховання.
• Трудове виховання.
• Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя.
• Економічне виховання.
• Екологічне виховання.
Районні виховні заходи у яких взяла участь наша школа і показала хороші результати: ІІІ місце у районних змаганнях із шахів, 2017 р., ЛОДЕНЦ – ІІ місце за участь у конкурсі ,,Природа і фантазія".
Проведено шкільні ранки: ,,За розум осяйний, за мудрість й доброту від бога, прославимо в віках, звеличимо в піснях велику працю педагога",  ,,УПА – героїчна доба в історії України", учні НВК привітали прикордонників у Цикові літературно-музичною композицією з нагоди Дня захисника України.
Виховним  заходом ,,Рідна мова – краю батьківського пісня" – відзначили День української писемності і мови,  заходом  ,, Наш дух не зламати, свободу не вбити" вшанували пам'ять про учасників двох революцій: Помаранчевої та революції Гідності, заходом ,,Скорботні голодні роки: 1932- 1933"- відзначили День пам΄яті жертв голодомору.
Учні та педагоги НВК були активними учасниками благодійної акції ,,Діти - дітям". Цікаво проведено улюблене дитяче свято ,,Ходить по землі Святий Миколай." Члени гуртків ,,В гостях у казки" та ,,Вокального" колядками привітали з Новим роком усіх учасників навчально – виховного процесу.
Проведено урочисту лінійку присвячену 99 річниці Соборності України і 100 річниці проголошення повної незалежності УНР. До річниці бою під Крутами проведено захід  ,,Герої Крут  - для нащадків взірець". Проведено літературно – музичну композицію ,,Борця й співця в собі ти поєднала", присвячену річниці з дня народження Лесі Українки. 16 березня відбулося свято по вшануванню пам΄яті великого українського поета, художника, пророка Тараса Григоровича Шевченка. Веселе весняне дійство – свято гаївок проведено на шкільному подвір΄ї  усіма учасниками навчально – виховного процесу. ,,Біль Чорнобиля з роками не зникає"  - під такою назвою проведено ранок пам΄яті присвячений річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Проведено урок – тренінг для учнів 5-6 класів ,, За здоровий спосіб життя"  під керівництвом практичного психолога Грицик І.М. Проведено виховний захід ,,Народжені вмерти – залишаться жити в віках" присвячений подвигу учасників Революції гідності  та пам΄яті Героїв Небесної Сотні. Проведено свято ,, Прощання  з буквариком",  свято ,,Першого дзвоника˝ і ,,Останнього дзвоника˝.
Учні школи займаються волонтерською роботою:  прибирають території, допомагають воїнам АТО.
Активним у житті школи було учнівське самоврядування. У школі діє  «Шкільний парламент».  При парламенті є кілька комісій: «Знання», «Дисципліна і порядок», «Здоров’я»,  «Дозвілля». Силами активістів парламенту під керівництвом педагога-організатора було організовано  ранок  «Несподіванка в день св. Валентина». Також членами учнівського самоврядування систематично перевірялись робочі куточки у класах,  стан озеленення школи. Згідно плану, щопонеділка відбувалися загальношкільні лінійки, де учні звітувалися про проведену роботу, чергування по школі.. Підсумок роботи шкільного самоврядування висвітлювався у щомісячній друкованій шкільній газеті «Дзвінок». 
У кімнаті - музеї Модеста Менцинського знайомили  школярів з українським співаком світової слави.

6. Правовиховна робота.

У навчальному закладі з учнями організовано такі форми правового навчання і виховання:
- тематичні загальношкільні лінійки та класні години,
- лекції, бесіди на правову тематику.
- анкетування.
- зустрічі з працівниками правоохоронних органів.
- уроки правознавства.
- олімпіади з правознавства.
- індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями.
- батьківські лекторії.
- відвідування проблемних сімей вдома.
Практичним психологом школи регулярно і ефективно проводяться корекційно-розвивальні заняття з учнями групи ризику та учнями, що потрапили у складні життєві умови. Та все ж за звітній період траплялись  пропуски занять без поважних причин. З метою дотримання правопорядку неповнолітніми, в школі створено „ Раду профілактики правопорушень″. Завдяки співпраці з батьками на шкільному і районному обліку протягом року не стояв жоден учень.

8. Соціальний захист.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:
• інвалідів –
1;
• малозабезпечених -
6;
• багатодітних –
15.
Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи.
10 школярів  відпочили у пришкільному таборі «Веселка». Для школярів організовано екскурсію у Дельфінарій  м. Трускавця  та зоопарк с.Мединичі.

9. Профорієнтаційна робота.

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у  школі здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню
сприяють позакласні виховні заходи.
Значна профорієнтаційна робота з учнями, високий рівень підготовки випускників свідчить про те, що за минулий навчальний рік усі дев’ятикласники працевлаштовані
.
Школа тісно співпрацює з організаціями, які знаходяться в зоні обслуговування. З метою виховання і утвердження здорового способу життя у школярів, співпрацюємо з медиками, працівниками культури, духовенством, працівниками правоохоронних органів.

10. Співпраця з батьками.

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.
Однією з традиційних  форм роботи з батьками у  школі є батьківські лекторії. Тематика лекцій підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація школи, шкільний психолог, запрошуються працівники РВУМВС, центру зайнятості, районного відділу юстиції.
Творче спілкування із родиною – те головне, що допомагає вчителю успішно впливати на розвиток особистості кожної дитини, формує ціннісне ставлення до сім´ї


11. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Щорічно на базі центральної районної лікарні діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі. Медичне обслуговування працівників школи організовано також на базі Мостиської ЦРЛ. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. На проходження медичного огляду кожному працівнику школи виділяється два дні. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у директора  школи.
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні
 з малозабезпечених сімей – харчуються  безкоштовно, Цікавими оздоровчими заходами у школі є показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню житя і здоров’я дітей» де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

12. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота з охорони праці , безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями,  спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет
має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщено кілька стендів по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.                                         Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів,  проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться  профілактичні заходи.

13. Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи прийнята в експлуатацію
35 років тому. Але незважаючи на вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, над підтриманням  її  у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Мостиської РДА. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати  працівникам школи. За позабюджетні кошти здійснюється ремонт шкільної оргтехніки (а це  ноутбук, комп’ютери  та  принтер  для адміністративних потреб), поточні ремонти коридорів школи, закупівля миючих дезінфікуючих засобів для харчоблоку, внутрішніх туалетів, побудовано надвірний тимчасовий туалет. За рахунок батьківських коштів  здійснено ремонти та підготовку класних кімнат до навчального року.  За сприяння сільського голови Михасяк О.Р. придбано 3 вікна і встановлено  працівниками  у старому приміщенні школи. Працівниками централізованої бухгалтерії шкіл Мостиського району планово проводиться інвентаризація майна, зауважень щодо забезпечення його збереження  немає. Завжди вчасно готується звітна документація. 
Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори  школи поступово поповнюються новими сучасними  стендами, активно проводиться робота по озелененню. На квітниках щороку висаджуються квіти, які протягом літа доглядаються учнями школи, своєчасно обрізаються дерева, кущі
, біляться бордюри. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави, винесення та періодичне вивезення сміття з території школи.
Про видатки у цьому році на ремонти приміщень шкіл, закупівлю матеріалів та обладнання ніхто не говорить – їх просто немає.
  
          
                14. Управлінська діяльність.

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.
 
У навчальному закладі в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу.                            Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. У школі адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, в першу чергу, таких традиційних як вивчення стану викладання  предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників,  поведінки, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.
Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор школи у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.
У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно  до їхньої  кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її  людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від заступника.
Школа формує в усіх учасників навчально-виховного процесу відчуття єдиної шкільної родини, де кожного поважають, розуміють та обов′язково допомагають йому. Виховуємо школярів на засадах християнської моралі, шанобливого ставлення до звичаїв і традицій українського народу, любові до рідної землі, до праці, до Батьківщини.
 Успіх у навчально-виховній роботі залежить в значній мірі від сімейного виховання. Які б не були талановиті вчителі, досконалі програми і підручники, якщо сім΄я не буде працювати в унісон з педагогами, то вагомих результатів не буде.


Немає коментарів:

Дописати коментар